Факти про кажанів та СOVID-19

Паніка щодо коронавірусу зростає у світі. Але втрачається людський здоровий глузд. Паралельно з величезними зусиллями, направленими на боротьбу з поширенням коронавірусного захворювання, в деяких країнах світу люди та влада почали масово знищувати рукокрилих з метою боротьби з коронавірусом, котрий нібито розповсюджують кажани!

І це дурість. Тому організація Європейської угоди зі збереження кажанів (Eurobats) та інші світові природоохоронні організації, фахівці-хіроптерологи (в тому числі й ми) хотіли б нагадати Вам про:

  1. Кажани НЕ поширюють COVID-19. COVID-19 передається від однієї людини до іншої людини.
  2. Немає жодних доказів того, що кажани напряму передали COVID-19 людині в самому початку спалаху захворювання. Наукові дослідження свідчать про те, що був ланцюжок подій, котрий міг включати кажанів, але найбільш ймовірно тільки спільно з проміжним господарем-твариною (вірогідно малайським панголіном).
  3. У світі налічують 1400 видів рукокрилих. В Україні живе 26 видів. Багато хто з них пристосувався жити поряд з нами в містах (а саме в парках, садах, в багатоповерхівках, дачних будинках) і живуть вже десятиліттями без жодної шкоди для людини. В Китаї та деяких інших тропічних країнах люди використовують диких кажанів у їжу, на порядок збільшуючи ступінь взаємодії з дикими тваринами.
  4. Кажани грають величезну роль в природі: вони регулюють чисельність комах (в тому числі шкідників) і економлять нам мільйони доларів, котрі могли б бути витрачені на пестициди, запилюють та поширюють насіння тропічних рослин.
  5. Багато видів рукокрилих під загрозою зникнення та потребують нашої допомоги. ВСІ види кажанів України занесені до національної Червоної книги та деякі — до міжнародної Червоної книги. Вбивство кажанів не призведе до зупинки поширення COVID-19, це навпаки погіршить охоронний статус популяцій кажанів.
  6. Схожа ситуація зі зміщенням фокусу винного на тварин вже траплялася раніше, у 2006 році з пташиним грипом, коли сталося масове вбивство диких перелітних водно-болотних птахів та висушування їхніх оселищ — боліт та водойм.

Першоджерело: https://www.eurobats.org/node/2593

More details about COVID-19 and Bats you can also find at Bat Conservation Trust

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь