Ми – команда фахівців-біологів та ветеринарів, що займаються охороною та вивченням рукокрилих (кажанів) в Україні майже 20 років. Ми недержавна, некомунальна організація. Ми працюємо на громадських засадах.
Наші фахівці
![Антон Влащенко](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2023/02/8-copy-scaled.jpeg?fit=456%2C430&ssl=1)
Антон Влащенко
Керівник Центру реабілітації рукокрилих.
Доктор біологічних наук, спеціальність зоологія, 2021. Доцент Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди.
Член Науково-консультативної ради з питань охорони рукокрилих при Міністерстві екології та природних ресурсів України.
У 2003 році закінчив біологічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Рукокрилих як об’єкт досліджень вибрав з першого курсу навчання в університеті (1999), дипломна робота бакалавра і магістра присвячені вивченню рукокрилих Харкова й області. Автор і співавтор майже 50 наукових робіт, присвячених фауні та екології рукокрилих.
Сфера наукових інтересів – вивчення поширення та екології рукокрилих, а також практична охорона біотопів, які є значущими для існування цих тварин.
![Альона Прилуцька](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2023/02/1.-Alona-Prylutska-scaled.jpg?fit=456%2C304&ssl=1)
Альона Прилуцька
Cпівзасновниця Центру реабілітації рукокрилих. Керівник природоохоронних та освітніх програм з рукокрилих. Невтомна популяризаторка рукокрилих як тварин, що зникають. Виступала з інтерв’ю у майже 100 сюжетах та програмах, організатор свят та акцій “Ніч кажанів”, “Урочистий випуск рукокрилих на волю”, фотовиставок, лекцій.
Кандидат біологічних наук, спеціальність зоологія. Дисертація «Літнє населення рукокрилих в лісах центральної частини Східно-Європейської рівнини: інвентаризація і моніторинг за допомогою павутинних мереж» захищена в 2015 р. в Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України (Київ). Автореферат
У 2009 р. закінчила бакалаврат біологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Потім в 2011 році закінчила магістратуру біолого-грунтового факультету Санкт-Петербурзького державного університету.
2012 – 2015 – лектор-педагог Харківського зоопарку (керівник гуртка юних біологів зоопарку).
Сфера наукових інтересів – екологія і моніторинг рукокрилих в лісах, реабілітація кажанів, акустика рукокрилих.
![Анастасія Доманська](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2021/10/7-scaled-e1633505441860.jpeg?fit=456%2C375&ssl=1)
Анастасія Доманська
Випускниця Харківської зооветеринарної академії. Лікар в Центрі клінічної ветеринарії. Сфера інтересів – лікування кажанів та птахів.
Бере активну участь у порятунку і реабілітації кажанів з 2017 року. Займається лікуванням всіх рукокрилих, які потребують медичної допомоги. Провела десятки унікальних операцій у рукокрилих (вправляння грижі, прийом пологів, видалення ока, зубів, вправляння випадіння піхви та інші). Завдяки її сумлінній роботі десятки кажанів одужали та повернулися до життя.
![Марина Єрофеєва](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2021/10/DSC00108-scaled-e1633505883847.jpg?fit=456%2C450&ssl=1)
Марина Єрофеєва
Студентка 3 курсу біологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові.
![Валерія Богодіст](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2020/10/1D8A56052.jpg?fit=432%2C456&ssl=1)
Валерія Богодіст
Студентка 5 курсу Білоцерківського національного аграрного університету, факультет ветеринарної медицини.
Бере активну участь у порятунку та лікуванні кажанів в зимовий час в Харкові та Білій Церкві, бере участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області.
![Альона Шуленко](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2021/07/1D8A6869-scaled.jpg?fit=284%2C456&ssl=1)
Альона Шуленко
Студентка 4 курса Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди
Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові. Брала участь в дослідженні рукокрилих в Харківській та Рівненській області, в організації масових освітніх заходів про кажанів.
![Анжеліка Бут](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2022/10/2-1-scaled.jpg?fit=318%2C456&ssl=1)
Анжеліка Бут
Студентка 2 курсу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С .Сковороди, біологічного факультету. Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові.
![Катерина Земляна](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2024/01/zemlyana.jpg?fit=304%2C456&ssl=1)
Катерина Земляна
Випускниця Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди. Волонтерка Центру з 2021-го року. З 2022-го року приєдналась до команди в якості асистентки ветеринара та ілюстраторки.
![Анастасія Вівк](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2024/01/vivk.jpg?fit=456%2C456&ssl=1)
Анастасія Вівк
Студентка магістратури Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна. Кафедра фізіології людини та тварин.
З 2022 року бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові. Брала участь в дослідженні рукокрилих в Миколаївській області.
![Максим Петелька](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2024/01/maks.jpg?fit=365%2C456&ssl=1)
Максим Петелька
Випускних Харківського Національного аєрокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського “ХАІ” у 2016 році. З 2022 року бере активну участь у порятунку кажанів у місті Харків. Займається підтримкою матеріально-технічної бази центу реабілітації рукокрилих.
Наші волонтери в інших містах України
![Оксана Астапенко](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2021/10/1D8A6966.jpg?fit=344%2C456&ssl=1)
Оксана Астапенко
Оксана за фахом вчитель у місті Кам’янське (Дніпропетровска область). Вона дуже любить тварин і почала рятувати кажанчиків знайдених у власній школі ще у 2019 році. Приїздила на стажування до нас у Харків. Окремих рукокрилих виходжує сама, а кажанів з травмами та великі групи передає на реабілітацію нам до Центру.
![Олеся Кулик](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2021/08/photo_2021-08-08_13-00-01.jpg?fit=456%2C456&ssl=1)
Олеся Кулик
Олеся – відома зоозахисниця, мешкає в Запоріжжі. У власному місті почала рятувати кажанів у 2017 році. Великі групи та травмованих кажанів передає на реабілітацію до нас. Спільно з Олесею вже тричі ми влаштовували “Урочисті випуски кажанів” та повертали врятованих кажанів навесні на волю.
![Ксенія та Олег Ліснічук](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2021/08/ksenia.png?fit=330%2C456&ssl=1)
Ксенія та Олег Ліснічук
Ксенія разом з чоловіком Олегом почали рятувати рукокрилих у своєму місті Кропивницькому Кіровоградської області у 2017 році. Важких рукокрилих з травмами та великі групи передають на реабілітацію нам до Центру. Окремих рукокрилих виходжують самі, навесні випускають кажанів у природу, разом з тими хто їх знайшов. Детальніше у сюжеті
![Ольга Ченцова](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2023/04/olga_dnipro.jpg?fit=173%2C204&ssl=1)
Ольга Ченцова
Ольга за фахом вчитель. З великою любов’ю та повагою ставиться до тварин. У 2017 році стала волонтером-рятівником серпокрильців у місті Дніпро. Першого свого птаха знайшла сама, а у подальшому стала приймати серпокрильців від людей, які їх знайшли. Своїх перших кажанів, яких знаходили люди, почала рятувати у 2021 році і, зрозумівши, що може приносити користь на цій ниві, стала волонтером Центру.
![Михайло Дребет](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-16.41.23.jpg?fit=342%2C456&ssl=1)
Михайло Дребет
Завідувач науково-дослідного відділу національного природного парку «Подільські Товтри».
Основний інтерес – моніторинг рукокрилих ссавців в ключових зимових сховищах. Організатор освітніх заходів з метою підвищення знань та суспільної думки про рукокрилих в національному природному парку «Подільські Товтри» та порятунку і реабілітації кажанів в м. Камʼянець Подільський (Хмельницька область).
![Вікторія Вихор](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2022/11/2022-11-18-15.56.45.jpg?fit=456%2C456&ssl=1)
Вікторія Вихор
Почала рятувати кажанів в Полтаві взимку 2021 року. Вікторія про себе: “Живу за принципом:
Якщо хочеш змінити Світ – почни з Себе! Роби добрі справи не очікуючи на винагороду…❤️”
![Єлизавета Філіпець](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2023/07/IMG_3616-scaled.jpg?fit=342%2C456&ssl=1)
Єлизавета Філіпець
Студентка 5 курсу факультету ветеринарної медицини Національного Університету Біоресурсів і Природокористування України. Провідна біологиня відділу інформаційно-просвітницької роботи Київського зоологічного парку загальнодержавного значення. Займається порятунко та реабілітацією рукокрилих в м. Київ.
Наші друзі та волонтери
![Ксенія Кравченко](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2018/08/kravchenko-e1627471012168.jpg?fit=209%2C199&ssl=1)
Ксенія Кравченко
Співзасновниця Центру реабілітації рукокрилих. У 2011 р закінчила біологічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Потім у 2013 р отримала ступінь магістра (спеціальність Екологія та біорізноманіття) у Вроцлавському університеті (м. Вроцлав, Польща). Здобула ступінь кандидата біологічних наук (PhD) в Leibniz-Institute for Zoo and Wildlife Research (Берлін, Німеччина).
Сфера наукових інтересів – міграції рукокрилих в Східній Європі, адаптації до урболандшафтів, стратегії розмноження перелітних і осілих видів, лікування та охорона кажанів, акустика рукокрилих.
![Олексій Парфілов](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2018/08/parfilov-2.jpg?fit=300%2C338&ssl=1)
Олексій Парфілов
Фахівець Харківського зоопарку. Волонтер Центру реабілітації рукокрилих з 2013 року.
Бере участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській, Запорізькій, Житомирській області, Чорнобильській зоні відчуження, в заповідник «Горгани» (Івано-Франківська область), в заповідник «Брянський ліс» і національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія)).
![Олег Прилуцький](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2022/10/1D8A96381.jpg?fit=456%2C304&ssl=1)
Олег Прилуцький
Доцент Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет.
Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в дикій природі (зокрема, експедиції по Харківській області, національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія), в заповідник «Горгани», заповідник «Брянський ліс» (Росія)).
![Віталій Гуков](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2018/08/hukov-300x336.jpg?fit=300%2C336&ssl=1)
Віталій Гуков
Аспірант Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет.
Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській області, в Нижегородську і Новгородську область (Росія), в Запорізьку область), в еколого-освітніх лекціях і акціях.
![Ольга Тимофієва](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2017/01/DSC_8187.jpg?fit=429%2C456&ssl=1)
Ольга Тимофієва
Випускниця Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, біологічний факультет. Зараз аспірантка Ягелонського університету (Польша).
Брала активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в польових дослідженнях фауни рукокрилих в природі (експедиції по Харківській області, в Запорізьку область, Чорнобильську зону відчуження). Науковий інтерес – акустика рукокрилих, накопичення важких металів в тканинах рукокрилих.
![Олена Роденко](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2018/08/rodenko-2.jpg?fit=300%2C400&ssl=1)
Олена Роденко
Випускниця гуртка юних біологів Харківського зоопарку. В 2019 році закінчила бакалаврат біологічного факультету в Сілезькому університеті в Катовіцах (Польща).
Брала активну участь в реабілітації кажанів в зимовий час в м.Харкові. Брала участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській, Запорізькій області, в заповідник «Брянський ліс» і національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія)), в еколого-освітніх лекціях і акціях.
![Андрій Приходько](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2020/10/andrey.jpg?fit=410%2C456&ssl=1)
Андрій Приходько
Волонтер Центру реабілітації рукокрилих з 2018 року. Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові.
![Маргарита Моїсеєнко](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2018/11/44963867924_9a28247b62_k.jpg?fit=366%2C456&ssl=1)
Маргарита Моїсеєнко
В минулому юннат Центру реабілітації рукокрилих, наразі наш волонтер. Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, брала участь в дослідженні рукокрилих в Харківській та Житомирській області. Наразі студентка Ягелонського університетету у Польші.