Наша команда

Ми – команда фахівців-біологів та ветеринарів, що займаються охороною та вивченням рукокрилих (кажанів) в Україні майже 20 років. Ми недержавна, некомунальна організація. Ми працюємо на громадських засадах.

Наші фахівці

Антон Влащенко

Антон Влащенко

Керівник Центру реабілітації рукокрилих.

Доктор біологічних наук, спеціальність зоологія, 2021. Доцент Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди.

Член Науково-консультативної ради з питань охорони рукокрилих при Міністерстві екології та природних ресурсів України.

У 2003 році закінчив біологічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Рукокрилих як об’єкт досліджень вибрав з першого курсу навчання в університеті (1999), дипломна робота бакалавра і магістра присвячені вивченню рукокрилих Харкова й області. Автор і співавтор майже 50 наукових робіт, присвячених фауні та екології рукокрилих.

Сфера наукових інтересів – вивчення поширення та екології рукокрилих, а також практична охорона біотопів, які є значущими для існування цих тварин.

Альона Прилуцька

Альона Прилуцька

Cпівзасновниця Центру реабілітації рукокрилих. Керівник природоохоронних та освітніх програм з рукокрилих. Невтомна популяризаторка рукокрилих як тварин, що зникають. Виступала з інтерв’ю у майже 100 сюжетах та програмах, організатор свят та акцій “Ніч кажанів”, “Урочистий випуск рукокрилих на волю”, фотовиставок, лекцій.

Кандидат біологічних наук, спеціальність зоологія. Дисертація «Літнє населення рукокрилих в лісах центральної частини Східно-Європейської рівнини: інвентаризація і моніторинг за допомогою павутинних мереж» захищена в 2015 р. в Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України (Київ). Автореферат

У 2009 р. закінчила бакалаврат біологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Потім в 2011 році закінчила магістратуру біолого-грунтового факультету Санкт-Петербурзького державного університету.

2012 – 2015 – лектор-педагог Харківського зоопарку (керівник гуртка юних біологів зоопарку).

Сфера наукових інтересів – екологія і моніторинг рукокрилих в лісах, реабілітація кажанів, акустика рукокрилих.

Анастасія Доманська

Анастасія Доманська

Випускниця Харківської зооветеринарної академії. Лікар в Центрі клінічної ветеринарії. Сфера інтересів – лікування кажанів та птахів.

Бере активну участь у порятунку і реабілітації кажанів з 2017 року. Займається лікуванням всіх рукокрилих, які потребують медичної допомоги. Провела десятки унікальних операцій у рукокрилих (вправляння грижі, прийом пологів, видалення ока, зубів, вправляння випадіння піхви та інші). Завдяки її сумлінній роботі десятки кажанів одужали та повернулися до життя.

Марина Єрофеєва

Марина Єрофеєва

Студентка 3 курсу біологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові.

Валерія Богодіст

Валерія Богодіст

Студентка 5 курсу Білоцерківського національного аграрного університету, факультет ветеринарної медицини.

Бере активну участь у порятунку та лікуванні кажанів в зимовий час в Харкові та Білій Церкві, бере участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області.

Альона Шуленко

Альона Шуленко

Студентка 4 курса Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди

Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові. Брала участь в дослідженні рукокрилих в Харківській та Рівненській області, в організації масових освітніх заходів про кажанів.

Анжеліка Бут

Анжеліка Бут

Студентка 2 курсу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С .Сковороди, біологічного факультету. Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові.

Катерина Земляна

Катерина Земляна

Випускниця Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди. Волонтерка Центру з 2021-го року. З 2022-го року приєдналась до команди в якості асистентки ветеринара та ілюстраторки.

Анастасія Вівк

Анастасія Вівк

Студентка магістратури Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна. Кафедра фізіології людини та тварин.

З 2022 року бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові. Брала участь в дослідженні рукокрилих в Миколаївській області.

Максим Петелька

Максим Петелька

Випускних Харківського Національного аєрокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського “ХАІ” у 2016 році. З 2022 року бере активну участь у порятунку кажанів у місті Харків. Займається підтримкою матеріально-технічної бази центу реабілітації рукокрилих.

Наші волонтери в інших містах України

Оксана Астапенко

Оксана Астапенко

Оксана за фахом вчитель у місті Кам’янське (Дніпропетровска область). Вона дуже любить тварин і почала рятувати кажанчиків знайдених у власній школі ще у 2019 році. Приїздила на стажування до нас у Харків. Окремих рукокрилих виходжує сама, а кажанів з травмами та великі групи передає на реабілітацію нам до Центру.

Олеся Кулик

Олеся Кулик

Олеся – відома зоозахисниця, мешкає в Запоріжжі. У власному місті почала рятувати кажанів у 2017 році. Великі групи та травмованих кажанів передає на реабілітацію до нас. Спільно з Олесею вже тричі ми влаштовували “Урочисті випуски кажанів” та повертали врятованих кажанів навесні на волю.

Ксенія та Олег Ліснічук

Ксенія та Олег Ліснічук

Ксенія разом з чоловіком Олегом почали рятувати рукокрилих у своєму місті Кропивницькому Кіровоградської області у 2017 році. Важких рукокрилих з травмами та великі групи передають на реабілітацію нам до Центру. Окремих рукокрилих виходжують самі, навесні випускають кажанів у природу, разом з тими хто їх знайшов. Детальніше у сюжеті

Ольга Ченцова

Ольга Ченцова

Ольга за фахом вчитель. З великою любов’ю та повагою ставиться до тварин. У 2017 році стала волонтером-рятівником серпокрильців у місті Дніпро. Першого свого птаха знайшла сама, а у подальшому стала приймати серпокрильців від людей, які їх знайшли. Своїх перших кажанів, яких знаходили люди, почала рятувати у 2021 році і, зрозумівши, що може приносити користь на цій ниві, стала волонтером Центру.

Михайло Дребет

Михайло Дребет

Завідувач науково-дослідного відділу національного природного парку «Подільські Товтри».

Основний інтерес – моніторинг рукокрилих ссавців в ключових зимових сховищах. Організатор освітніх заходів з метою підвищення знань та суспільної думки про рукокрилих в національному природному парку «Подільські Товтри» та порятунку і реабілітації кажанів в м. Камʼянець Подільський (Хмельницька область).

Вікторія Вихор

Вікторія Вихор

Почала рятувати кажанів в Полтаві взимку 2021 року. Вікторія про себе: “Живу за принципом:

Якщо хочеш змінити Світ – почни з Себе! Роби добрі справи не очікуючи на винагороду…❤️”

Єлизавета Філіпець

Єлизавета Філіпець

Студентка 5 курсу факультету ветеринарної медицини Національного Університету Біоресурсів і Природокористування України. Провідна біологиня відділу інформаційно-просвітницької роботи Київського зоологічного парку загальнодержавного значення. Займається порятунко та реабілітацією рукокрилих в м. Київ.

Наші друзі та волонтери

Ксенія Кравченко

Ксенія Кравченко

Співзасновниця Центру реабілітації рукокрилих. У 2011 р закінчила біологічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Потім у 2013 р отримала ступінь магістра (спеціальність Екологія та біорізноманіття) у Вроцлавському університеті (м. Вроцлав, Польща). Здобула ступінь кандидата біологічних наук (PhD) в Leibniz-Institute for Zoo and Wildlife Research (Берлін, Німеччина).

Сфера наукових інтересів – міграції рукокрилих в Східній Європі, адаптації до урболандшафтів, стратегії розмноження перелітних і осілих видів, лікування та охорона кажанів, акустика рукокрилих.

Олексій Парфілов

Олексій Парфілов

Фахівець Харківського зоопарку. Волонтер Центру реабілітації рукокрилих з 2013 року.

Бере участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській, Запорізькій, Житомирській області, Чорнобильській зоні відчуження, в заповідник «Горгани» (Івано-Франківська область), в заповідник «Брянський ліс» і національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія)).

Олег Прилуцький

Олег Прилуцький

Доцент Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в дикій природі (зокрема, експедиції по Харківській області, національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія), в заповідник «Горгани», заповідник «Брянський ліс» (Росія)).

Віталій Гуков

Віталій Гуков

Аспірант Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській області, в Нижегородську і Новгородську область (Росія), в Запорізьку область), в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Ольга Тимофієва

Ольга Тимофієва

Випускниця Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, біологічний факультет. Зараз аспірантка Ягелонського університету (Польша).

Брала активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в польових дослідженнях фауни рукокрилих в природі (експедиції по Харківській області, в Запорізьку область, Чорнобильську зону відчуження). Науковий інтерес – акустика рукокрилих, накопичення важких металів в тканинах рукокрилих.

Олена Роденко

Олена Роденко

Випускниця гуртка юних біологів Харківського зоопарку. В 2019 році закінчила бакалаврат біологічного факультету в Сілезькому університеті в Катовіцах (Польща).

Брала активну участь в реабілітації кажанів в зимовий час в м.Харкові. Брала участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській, Запорізькій області, в заповідник «Брянський ліс» і національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія)), в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Андрій Приходько

Андрій Приходько

Волонтер Центру реабілітації рукокрилих з 2018 року. Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові.

Маргарита Моїсеєнко

Маргарита Моїсеєнко

В минулому юннат Центру реабілітації рукокрилих, наразі наш волонтер. Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, брала участь в дослідженні рукокрилих в Харківській та Житомирській області. Наразі студентка Ягелонського університетету у Польші.