Порятунок кажанів у Харкові під час війни

Війна в Україні б’є по всьому живому. Ліси горять і руйнуються, дикі тварини поранені або гинуть, а домашні тварини налякані. Наразі ми представляємо вам перші докази того, як війна впливає на кажанів.
Кінець серпня в нас вийшов дуже напружений. Окрім постійних обстрілів міста, було багато кажанів, що потрапили в антропогенні пастки. Ледь не щодня ми їздили на виклики мешканців з проханням забрати кажанів з квартири. Під час міграції кажани залітають у приміщення в пошуках денних сховищ і не можуть вибратися звідти.

Частина вікон у нашому місті старого типу – дві рами з проміжком між ними. З 1990-х років, коли такі випадки були вперше зафіксовані в місті Харкові, він часто стає штучною пасткою для кажанів. Щороку під час осінньої міграції кажанів ми рятуємо з таких вікон до 500 кажанів. Однак ми навіть уявити не можемо, скільки кажанів вже опинилося цього року в цих вікнах пошкоджених і зруйнованих українських міст.

На цьому фото одна з квартир у Харкові, район Салтівки (один з найбільш постраждалих від обстрілів район Харкова). У вікні було 26 рукокрилих двох видів: 25 рудих вечірниць та 1 пізній кожан. На той момент, коли їх знайшли, вони були виснажені, оскільки вони, ймовірно, були знаходились у вікні кілька днів. 18 кажанів ще були живі. Ми їх оглянули, виміряли, окільцювали, напоїли і після заходу сонця випустили на вулицю.

Інша з квартир розташована на вул.Благодатній, що також на Салтівці. Мешканці виїхали під час війни, але вікно було відчиненим (ймовірно через вибух поряд), тому тварини туди потрапили одної літньої ночі.
Понад чотири години ми збирали кажанів по кімнаті, вони були усюди – 347 живих рудих вечірниць, та на жаль 9 тварин загинуло до нашого приїзду.

25 вересня знайшли ще одну групу з 120 кажанів в Харкові у порожній квартирі. Цей випадок схожий на десятки, про які вже повідомлялося вище: господарі залишили квартиру через війну, а тепер повернулися назад. Під час осінньої міграції в квартиру потрапили вечірниці, 46 кажанів уже мертві з великою кількістю личинок мух ? Тих, що вижили – 74 особини ми оглянули, нагодували та випустили на волю.

Завдяки вашій підтримці ми маємо змогу рятувати рукокрилих!