Міжнародний день визнання кажанів – 17 квітня

Сьогодні святкується Міжнародний день визнання кажанів. Він був заснований в Америці всесвітньою організацією з охорони кажанів (Bat Conservation International). Цей день покликаний привернути увагу громадськості до проблем охорони кажанів, розвінчати міфи, що пов’язані з ними та наголосити на їхній важливій ролі в природі.

Насправді рукокрилі – унікальна група ссавців. У процесі еволюції вони зайняли особливу екологічну нішу: усі європейські види рукокрилих – нічні мисливці на комах. В цьому й полягає одна з найважливіших їхній ролей у природі – регуляція чисельності комах, в тому числі так званих “шкідників”. Кажани економлять людству мільярди доларів, котрі могли б бути витрачені на пестициди.

Всі 28 видів кажанів України занесені до Червоної книги. Вони повільно розмножуються, народжуючи 1-2 малюків на рік.

Зараз кажанів часто звинувачують у причині та поширенні COVID-19. Але це не так, кажани не поширюють ковід. Вірус передається від людини до людини. Наразі, немає й прямих доказів, що саме від них пішло це захворювання. Вони мають свій коронавірус, геном котрого на 96% схожий на COVID-19. От і все. Американські вчені навіть намагались спеціально заразити кажанів ковідом в лабораторних умовах, але в них нічого не вийшло.