У Центрі реабілітації кажанів Фельдман Екопарк з 16 по 20 листопада 2019 року побувала доктор Шеннон Кюрі з Лейбніцького інституту вивчення дикої природи і зоопарків (Берлін, Німеччина). Вона приїхала для проведення наукових досліджень спільно з українськими колегами на базі єдиного в Східній Європі вольєра кільцевої форми Bat Collider. Крім того, вчений провела в Медіа-центрі «Час» відкриту лекцію «Розуміння глибокого сну і денного торпор» для фахівців-біологів і широкого загалу.
«Протягом кількох днів ми займалася вивченням терморегуляції у рудих вечорниць – одного з найбільш поширених на континенті види кажанів. Для цього на особинах, які брали участь в експерименті, помістили теплові мікродатчик, які передавали інформацію про зміну температури тіла. Важливо було отримати в максимально наближених до природних умов емпіричну інформацію про такий дивовижний процесі, як входження в режим гібернації, зафіксувати його динаміку, – розповів керівник Центру реабілітації кажанів Фельдман Екопарк, канд. біол. наук Антон Влащенко. – Дослідження, які проводить наша колега доктор Шеннон Кюрі, мають важливе значення не тільки для зоології, але і для наук про людину. У перспективі вони можуть стати в нагоді в розвитку космічних програм, зокрема при розробці технології анабіозу. Це поки що звучить як фантастика, але рукокрилі свого часу вже «подарували» людству ехолокацію ».
За словами самої зарубіжної дослідниці, її вибір місця проведення експерименту обумовлений тими унікальними можливостями, які дає Bat Collider і партнерськими зв’язками, сформованими між Центром реабілітації кажанів Фельдман Екопарк і вченими Лейбніцького інституту вивчення дикої природи і зоопарків.
«Завдяки міжнародним конференціям і спільним проектам ми добре обізнані про наукову та природоохоронній роботі, яку проводить цей єдиний в Україні Центр реабілітації кажанів. Наші викладачі та студенти не раз приїжджали сюди в гості і приймали у себе українських колег, – зазначила доктор Шеннон Кюрі. – Bat Collider, створений Центром в Фельдман Екопарк, дуже зручний для польових досліджень. Він розташований в глибині лісу, має правильну форму, обладнаний будиночками, що імітують природні притулку. При цьому в наявності всі необхідні технічні засоби і блага цивілізації. Для науково-дослідницької роботи умови практично ідеальні! ».