Ви знайшли кажана, що робити?

ВЛІТКУ

Якщо ввечері чи вночі кажан залетів до Вашої домівки:

1. Не варто панікувати, боятися. Звичайно, для більшості людей поява кажана – це стрес, проте варто пам’ятати, що для тварини (яка значно менша від нас) це також неймовірний стрес.

2. Завадьте тваринці проникнути вглиб квартири. Відкрийте вікно якомога ширше та ганчіркою (рушником) спрямуйте її політ на вулицю. Або ж дочекайтеся, допоки вона самостійно вилетить у вікно. Не намагайтеся збити кажана за допомогою предметів – це може травмувати тваринку та призвести до її загибелі!

3. Якщо кажан перестав літати та сів на стіну чи іншу поверхню, вдягніть цупкі (наприклад, шкіряні) рукавички та спробуйте спіймати тваринку (як показано на фото).

Намагайтеся тримати тваринку таким чином, аби її крила були притиснуті до тіла. Великий палець можна зафіксувати під підборіддям, тоді тварина не зможе Вас вкусити.

4. Потім випустіть тварину на вулицю (якщо температура вище нульової відмітки). Можна випустити кажана «з руки» або посадити його на стовбур дерева.

Якщо Ви знайшли сплячого кажана вдень:

1. Вдягніть цупкі (наприклад, шкіряні) рукавички. Не беріть кажанів голіруч – вони можуть боляче вкусити!

2. Піймайте кажана, накривши його згори коробочкою та протиснувши плаский лист картону (дошку, папку) між стіною та кажаном. Потім перегорніть коробку, накриту картонкою. Таким чином тваринка опиниться всередині коробки (див. фото).

3. Потім слід ретельно закрити коробку кришкою та заклеїти скотчем. Можна зробити кілька невеликих вентиляційних отворів у коробці. Не розташовуйте кажана у герметичній ємності (пластиковому судочку з кришкою, що щільно прилягає, тощо), в ній тварина може задихнутися!

4. У сутінках або ввечері випустіть кажана на вулицю. Якщо тваринка не дуже активна, можна посадити її на стовбур дерева, та вона злетить з нього.

ВЗИМКУ

Якщо Ви знайшли кажана в погребі:

Не чіпайте його, будь ласка! Нехай пробуде до весни, він самостійно вилетить. Впевніться, що є доступ на волю.

Якщо Ви знайшли кажана на землі:

1. Згідно з наведеними вище інструкціями вдягніть рукавички та посадіть тваринку до коробки (але не герметичної ємності), потім заберіть її до приміщення.

2. Коробку з кажаном ретельно закрийте, заклеїв скотчем, та розташуйте у прохолодному місці, подалі від батарей й домашніх тварин (собаки, кота).

3. Повідомте про свою знахідку спеціалістам за телефонами, вказаними нижче.

Якщо Ви знайшли у квартирі/офісі сидячого кажана:

Випускати кажана на вулицю взимку не можна – він загине на морозі! Тому:

1. Вдягнувши рукавички, посадіть його до коробки (але не герметичної ємності).

2. Коробку ретельно закрийте, заклеїв скотчем, та розташуйте у прохолодному місці, подалі від батарей й домашніх тварин (собаки, кота).

3. Повідомте про свою знахідку спеціалістам за телефонами, вказаними нижче.

Якщо у Вас немає можливості передати тваринку спеціалістам, Ви можете помістити кажана на зимівлю самостійно, керуючись нашими рекомендаціями.


Кожна знахідка кажана є дуже важливою для нас, тому, якщо у Вас є можливість, надсилайте фото знайдених Вами кажанів та координати на пошту:

bats.ukraine@gmail.com

Повідомляйте про знахідки кажанів та отримуйте консультації спеціалістів за наступними телефонами:

Vodafone / Viber / Telegram : +38 (066) 305 98 95

14 коментарів

 1. Доброго дня. Ми знайшли кажана у нас на подвір’ї. Він цілий день спав у нас в гаражі. Вночі ми поклали його на дах вольєра. Але зранку його там знайшли. Як йому допомогти? Боїмося щоб не помер. Дайте пораду куди його віднести.

  1. Щоб дати пораду треба знати Ваше місто. Треба напоїти водою.

 2. Знайшли маленьку тваринку. Зламане крило. Нопоїли водою. Що далі робити ми не знаємо, як їй допомогти?

  1. З переламами краще діяти оперативно. Потрібна ветеринарна допомога. Телефонуйте нам будь ласка.

 3. У нас в оселі живе ціле сімейство кажаніа, чи можливо щоб хтось їх кудись відселив? Закарпатська обл.

 4. Вечором ми гуляли коло озера і знайшли кажанятко з порваним крилом що нам робити?

  1. Нам бажано знати Ваше місто, щоб порадити до кого звернутись. Пришліть будь ласка фото нам на пошту

 5. Доброго дня , у чорна ввечері кіт приніс кажанятко , воно спало ми вирішили нагодувати і лишити на вилиці може мама повернеться за ним , з раку воно було там , що робити ? не хочеться щоб загинуло .

  1. Варто не просто лишати, а пошукати колонію у будинку і підсадити його туди!

 6. Які Ви молодці, щиро радію, що у нас є такі чуйні люди. А підкажіть, кажани можуть злетіти з землі? Ми підсадили його на гілку, але він таки з неї впав в траву, а згодом зник (то не високо, сантиметрів 40 і в траву). Був страшенно переляканий, тому ми відійшли від нього, щоб не стресувати малюка. Сподіваюсь, він полетів. Бо хижаків навкого немає. А чи є сороки для кажанів загрозою?

  1. Доброго дня! Дякуємо за слова підтримки. Насправді, злетіти вгору з землі можливо, але доволі важко кажанам. Також це залежить від стану тварини, ослаблена точно не зможе. Сороки, так, нападають часто на кажанів. У вашому випадку, варто було все таки підійти та пошукати його в траві. Іще раз випустити. Перед цим погріти теплом рук (в рукавичках), тоді активність трохи зросте.

Коментарі закриті.

Схожі статті

Як врятувати кажана взимку

Якщо у вашому населеному пункті немає фахівців з рукокрилих і зоопарків, де могли б прийняти кажана, то необхідно розмістити його у себе вдома на зимівлю. Шанси виживання кажана залежать від… Читати повністю

Як врятувати кажана взимку

Чим та як годувати кажана?

Найчастіше до нас, в Центр реабілітації рукокрилих Feldman Ecopark, дзвонять і пишуть люди, що підібрали диких рукокрилих на вулиці або в приміщеннях, і питають “Чим його погодувати?”, “В інтернеті читала,… Читати повністю

Чим та як годувати кажана?

Вирощування дитинчат рукокрилих (кажанів)

Рукокрилі – ссавці, перший місяць життя матері годують їх молоком. Дитинчата кажанів не здатні одразу літати (перші кілька днів матері носять їх на собі, а потім залишають у сховищі на… Читати повністю

Вирощування дитинчат рукокрилих (кажанів)
вухань

Як позбутися кажанів на дачі, в будинку, на горищі, балконі?

Зараз людство знаходиться перед глобальним викликом: залишитись на одинці із собою та померти чи жити, але ділити планету з іншими істотами. Кажани у Вашому будинку – один із тих випадків,… Читати повністю

Як позбутися кажанів на дачі, в будинку, на горищі, балконі?