Тимчасова перетримка та транспортування кажанів

Щороку наш Центр Реабілітації Рукокрилих приймає сотні кажанів з усіх куточків України. Стан знайдених тварин буває різним, а дорога довгою, тож дуже важливим є правильне і комфортне транспортування. Нище ми виклали основні моменти транспортування кажанів, проте нагадуємо, що перед цим необхідно звʼязатись з нашими фахівцями для детальнішого обговорення.

Як правильно передати кажана(кажанів) до нас з іншого міста?

1. Яким транспортом?

Передати кажана можна потягом, автобусом чи приватним транспортом, що їздить з вашого міста до Харкова. Коробка з кажаном має їхати у прохолодній частині салону чи вагону.

2. У чому передавати?

Ми рекомендуємо для передачі обрати картонні коробки. У них зробити невеликі отвори по периметру чи на кришці, для доступу повітря. У середину, для комфорту тварини, можна покрасти тканину (щоб нитки не стирчали), серветки чи пелюшку. Воду чи їжу, інші предмети в середину коробки не варто ставити. Перед безпосередньою відправкою коробку ретельно заклейте скотчем (щоб попередити втечу тварини), залишаючи відкритими дірочки для повітря. На коробці напишіть номер телефону та імʼя отримувача!

3. Як підготувати кажана до переїзду?

Перед поїздкою напоїти кажана водою. Якщо є спеціальні вказівки від фахівців нашого Центру, наприклад для травмованих чи виснажених особин, виконати їх.

4. Яку інформацію слід надати отримувачу?

Нам необхідно знати вид транспорту, номер потягу, номерний знак автобусу чи машини, номер телефону людини, що супроводжує (провідник, водій, приватна особа). Час і місце прибуття транспорту обовʼязково узгодити з фахівцями Центру.

5. Транспортування колоній кажанів.

Загальні принципи передачі такі самі як і для індивідуальних випадків, проте є певні нюанси. За таких обставин перевага надається швидкості транспортування кажанів до Центру, тож найбільше підходить варіант приватного транспорту. Коробки (пластикові контейнери з малими вентиляційними отворами) мають бути великого розміру і наповнені більшою кількістю тканини (без ниток), паперу чи серветок. Шматки тканини можна закріпити на стінках коробки, щоб кажани могли на них висіти, рівномірно розміщуючись по обʼєму. Травмованих кажанів варто саджати в окремі коробки. Отримувачу також необхідно знати кількість коробок та їх конфігурацію.