Прийшов час розповідати про тих, хто був врятований нами та продовжує життя у Центрі через те, що вже не зможе полетіти.
Це нетопир середземноморський. Цю малечу нам передали з м. Кременчук у січні цього року. Він (це самець) мав травму крила, відкритий перелам передпліччя, тож якби люди не помітили його й не передали нам, він вже б не зміг вижити. Та для цього кажанчика все склалося добре! У Центрі нетопир був прооперований та залишився з одним крилом, однак це не заважає йому жити активним життям та спілкуватися з іншими нетопирями , котрих у нас зараз 6.
Ця самиця середземноморського нетопиря, сподіваємось, не залишиться у Центрі жити. Саме з цією особиною був пов‘язаний дуже цікавий досвід нашого ветеринара. Коли нетопиря врятували та передали до Центру, вона мала проблему, з котрою ми ще не стикалися – випадіння кішківника під шкіру.Для забезпечені чистоти операції самиці поголили живіт, було проведено вправленя кишківника та ушивання черевної стінки. Шви вже загоїлися й були зняті, а шерсть на животі вже відростає.
Цю самицю рудої вечірниці було врятовано в Харкові, вона мала присуглобовий перелам зап’ясткового суглоба. Ветеринар Центру встановила лангету, з котрою кажан жив близько місяця, також ця самиця отримувала вітаміни та кальцій. Під кінець місяця стало зрозуміло, що самиця вагітна! Зараз лангету вже знято, кістки зрослися, але чи буде літати – невідомо. Дитинчат літати співробітники Центру навчали літати у вольєрі, аби випустити на волю.
Цей пізній кожан був врятований у м.Кременчук у квітні. Був слабким та мав запалення на крилі, між 3м та 4м пальцями – там була наскрізна рана з нагноїнням. Пройшов інтенсивний курс лікування – йому обробляли місце травми та напували антибіотиками. Тоді частина тканин відмерла та була видалена. Проте перетинки та кістки збережені, тому зараз цей кажан згадує, як правильно літати у колайдері та готується летіти на волю!
Цей кажанчік приїхав з Києва у березні, і був дуже ослаблений. Коли приїхав, довго не їв сам – годували вмістом зофобасів та мучняків, були проблеми із зубами – йому лікували ліве верхнє ікло. На зубі пошкоджена емаль, видалення зуба не потрібно, але їсти було складно. Через місяць почав сам їсти мучняк, а коли кажанчик набрав достатню вагу, полетів на волю!
Цей самець лилика двоколірного приїхав до нас потягом зі Львова наприкінці липня, завдяки хлопцю котрий врятував його від котів. Крило довелось ампутувати, але рана загоїлася і кажанчик тепер живе разом з усіма іншими в bat-коллайдері в Фельдман Екопарку.
Доречі, ви можете допомогти цим та ще 40 тваринам на пожиттєвій реабілітації у Центрі реабілітації рукокрилих – зробити переказ коштів на картку ПриватБанку 5167 9856 6086 1899 (Прилуцька А.С.).
Усі зібрані кошти підуть на підвищення рівня порятунку, лікування та утримання травмованих кажанів України.