Прийшов час розповідати про тих, хто був врятований нами та продовжує життя у Центрі через те, що вже не зможе полетіти.
Це нетопир середземноморський. Цю малечу нам передали з м. Кременчук у січні цього року. Він (це самець) мав травму крила, відкритий перелам передпліччя, тож якби люди не помітили його й не передали нам, він вже б не зміг вижити. Та для цього кажанчика все склалося добре! У Центрі нетопир був прооперований та залишився з одним крилом, однак це не заважає йому жити активним життям та спілкуватися з іншими нетопирями , котрих у нас зараз 6.
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2019/08/pkuh.jpg?resize=750%2C500&ssl=1)
Ця самиця середземноморського нетопиря, сподіваємось, не залишиться у Центрі жити. Саме з цією особиною був пов‘язаний дуже цікавий досвід нашого ветеринара. Коли нетопиря врятували та передали до Центру, вона мала проблему, з котрою ми ще не стикалися – випадіння кішківника під шкіру.Для забезпечені чистоти операції самиці поголили живіт, було проведено вправленя кишківника та ушивання черевної стінки. Шви вже загоїлися й були зняті, а шерсть на животі вже відростає.
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2019/08/pkuh2.jpg.jpg?resize=856%2C571&ssl=1)
Цю самицю рудої вечірниці було врятовано в Харкові, вона мала присуглобовий перелам зап’ясткового суглоба. Ветеринар Центру встановила лангету, з котрою кажан жив близько місяця, також ця самиця отримувала вітаміни та кальцій. Під кінець місяця стало зрозуміло, що самиця вагітна! Зараз лангету вже знято, кістки зрослися, але чи буде літати – невідомо. Дитинчат літати співробітники Центру навчали літати у вольєрі, аби випустити на волю.
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2019/08/nnoc.jpg?resize=856%2C571&ssl=1)
Цей пізній кожан був врятований у м.Кременчук у квітні. Був слабким та мав запалення на крилі, між 3м та 4м пальцями – там була наскрізна рана з нагноїнням. Пройшов інтенсивний курс лікування – йому обробляли місце травми та напували антибіотиками. Тоді частина тканин відмерла та була видалена. Проте перетинки та кістки збережені, тому зараз цей кажан згадує, як правильно літати у колайдері та готується летіти на волю!
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2019/08/eser.jpg?resize=856%2C571&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2019/08/eser2.jpg?w=856&ssl=1)
Цей кажанчік приїхав з Києва у березні, і був дуже ослаблений. Коли приїхав, довго не їв сам – годували вмістом зофобасів та мучняків, були проблеми із зубами – йому лікували ліве верхнє ікло. На зубі пошкоджена емаль, видалення зуба не потрібно, але їсти було складно. Через місяць почав сам їсти мучняк, а коли кажанчик набрав достатню вагу, полетів на волю!
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2019/08/eser3.jpg?resize=856%2C571&ssl=1)
Цей самець лилика двоколірного приїхав до нас потягом зі Львова наприкінці липня, завдяки хлопцю котрий врятував його від котів. Крило довелось ампутувати, але рана загоїлася і кажанчик тепер живе разом з усіма іншими в bat-коллайдері в Фельдман Екопарку.
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2019/08/murinus.jpg?resize=288%2C432&ssl=1)
Доречі, ви можете допомогти цим та ще 40 тваринам на пожиттєвій реабілітації у Центрі реабілітації рукокрилих – зробити переказ коштів на картку ПриватБанку 5167 9856 6086 1899 (Прилуцька А.С.).
Усі зібрані кошти підуть на підвищення рівня порятунку, лікування та утримання травмованих кажанів України.