11-12 вересня фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих, доктор біологічних наук Антон Влащенко, кандидат біологічних наук Альона Прилуцька та Олексій Парфілов, відвідали екологічну станцію «Глибокі балики» з метою повторного обстеження закинутої будівлі поряд зі станцією. Кажани є дуже важливою складовою біорізноманіття, та усі види України занесені до Червоної книги. Вивчення різноманіття та поширення видів кажанів має велике значення для збереження цих тварин.
Під час досліджень фахівці підтвердили наявність кажанів у закинутій споруді, що знаходиться неподалік станції, та дійшли висновку, що тварини можуть використовувати це місце не лише влітку, але й навіть у зимовий період. Недобудована цегляна будівля 1990х років наразі стала сховищем для щонайменше 5 видів кажанів. В Україні доволі мало подібних сховищ для рукокрилих, де вони гарантовано могли б жити далі без турбування з боку людей.
В Європі дуже поширені практики перебудовувати будівлі, що вже закинуті, для подальшого використання кажанами. Такі «готелі» для кажанів обладнують додатковими будиночками для кажанів та беруть під охорону.
В Україні подібних практик досі не було, тож фахівці УЦРР встановили два пінобетонні будиночка всередині будівлі, щоб кажани мали більше затишних сховищ. Також продумали план подальшого вдосконалення будівлі (часткове перекриття проходів, усунення продувів) з метою покращення мікрокліматичних умов всередині. Тож ця будівля – «Храм кажана» – ймовірно зможе стати зимовим прихистком для кажанів, що живуть на території Ржищівської громади.
Фахівці планують проводити подальший моніторинг та дослідження фауни рукокрилих й використання нового сховища ними.
Дивіться наше повне відео про цю подію: