Наразі ми існуємо завдяки пожертвам небайдужих людей та грантової підтримки.
Стань опікуном кажанів Реабілітаційного Центру та відчуй себе рятівником червонокнижних тварин!
Ваша підтримка допомагає у справі охорони та порятунку кажанів в Україні!
“Всиновлюючи”* кажана Ви отримуєте:
– офіційний сертифікат про опікунство;
– детальна інформація про обраний вид кажана;
– будемо надсилати відео чи фото оновлення про стан обраного кажана впродовж наступних місяців.
Ви можете також подарувати другу/подрузі таку унікальну можливість підтримати дику природу.
В одного кажана може бути кілька всиновлювачів
Як це зробити:
– обрати кажана;
– опікунство працює на щомісячному благодійному внеску, перший від 500 грн, наступний за бажанням опікуна. Карта Монобанку 5375411430136809 або ПриватБанку 4149439022290112 (Прилуцька Альона);
– заповнити гугл форму (вказати Ваші контакти та ім’я обраної тварини).
*Під всиновленням мається на увазі його утримання в Центрі за кошти пожертв благочинника
Кажани, що потребують опікуна:
Содо
Содо потрапив до нас у вересні з повністю розірваною перетинкою і травмою передпліччя. Зараз знаходиться під пильною опікою наших фахівців. Політ під питанням.
Принцеса Кориця
Самиця рудої вечірниці, яка потрапила до нашого центру з Дніпра в лютому 2022 і мала травми крила. Була евакуйована на початку повномасштабного вторгнення і пережила з нами найтемніші часи. Зараз перебуває на пожиттєвій реабілітації, бо травма не дозволяє їй полетіти.
Карма
Цю руду вечірницю (дівчинка) знайшли на землі у Харкові, на неї напала сорока. Відбиваючись вона кричала і люди врятували її та передали до нас. Має перелом 4-го пальця лівого крила та порвану перетинку. На жаль літати не може і знаходиться на пожиттєвій реабілітації. Вона двічі стала мамою у нас в Центрі.
Рудик
Самець рудої вечірниці потрапив до нас 12 грудня 2022. Він був знайдений у складі колонії кажанів, що випадково в пошуках зимового сховища залетіла до гуртожитку Харківського національного педагогічного університету №4 по вул. Гвардійців-Широнінців 41А.
Ми врятували його і розмістили на штучну зимівлю до холодильника в Центрі, де він почав згризати фаланги пальців свого лівого крила. Причина такої поведінки невідома нам. Після часкової ампутації і загоєння ран знову гриз кінцівку. Таким чином на даний момент в нього ампутована ½ другого та третього пальців на лівому крилі. Його політ невпевниний, тож випуск на волю поки не є можливим.
Хвостик
Тричі врятований нашими спеціалістами самець рудої вечірниці : один раз – з балкону багатоповерхівки Харкова взимку 2022 року та двічі від повномасштабної війни.
Його особливість: має ампутацію частини хвоста, тому не зможе повернутися до дикої природи.
Соломія
Молода самиця рудої вечірниці, яка під час осінньої міграції потрапила в “віконну пастку” (простір між рамами вікна) Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, 14 грудня 2022. Перебуваючи в пастці сильно травмувала ліве крило, довелося ампутувати фаланги двух пальців. Тепер її політ і повернення в дику природу, на жаль, неможливе.
Кас
Самець рудої вечірниці, приїхав до нас на реабілітацію із Запоріжжя в середині грудня 2022 року. В нього перелам колінного суглобу. Це заважає йому полетіти і повернутися в природу, але не заважає бути дуже активним кажанчиком.
Махно
Молодий самець рудої вечірниці, якого люди знайшли (під час ремонту) в компанії багатьох вечірниць, що зимували в обшивці балкону в місті Запоріжжі в грудні 2022 року. Має травму пальців правого крила. Повернення в дику природу на жаль не можливе.
Лайза
Самиця рудої вечірниці, що народилась в неволі 25 травня 2023 від однієї з самок, що знаходиться в нас на пожиттєвій реабілітації. У віці двох тижнів ми помітили неправильний розвиток кісток (рахіт) передпліччя. Наразі нельотна, але дуже активна, здається, пристосувалась до своєї особливості.
Шельма
Самиця нетопира середземноморського приїхала до нас на реабілітацію 23 березня 2023 з міста Запоріжжя з відкритим переламом правого передпліччя, який і став першопричиною для пожиттєвої реабілітації. Згодом ще виявилось, що вона вагітна, проте дитинчата не вижили. Після пологів в неї висипалась все хутро на спині, а після її відновлення там з’явилась біла пляма на потилиці.
Піпі
На момент потрапляння до нашого центру 23 лютого 2023 року з Харкова, самиця рудої вечірниці мала некроз стопи на лівій лапі. Наступного дня була проведена необхідна ампутація. Літає, але швидко втомлюється та намагається чіплятись відсутньою кінцівкою. Через це травмується в клітці, тож ми переселили її у фаунаріум. Така травма робить неможливим випуск у природу.
Подяка
Самиця рудої вечірниці, що з тимчасової реабілітації взимку 2022 року, перейшла на пожиттєву. Стійко витримала початок повномасштабного вторгнення в Харкові, пожежі та усі жахи разом з нашою командою. Через викривлені фаланги на лівому крилі, внаслідок переламу, та травму зап’ястка – не може літати.
Кікі
Цю самиця нетопира білосмугого передали з села Авіаторське (Дніпропетровська область) 5 серпня 2023 року з переламом передпліччя. Лікування було важким та довгим, потребувало накладання лангети задля фіксації крила. На жаль, кістки зрослись в неправильному положенні, через що політ неможливий.
Тарас
Самець рудої вечірниці, котрий 30 серпня 2023 року потрапив у “віконну пастку” (між двома рамами вікна) через відкриту кватирку. Забив правий зап’ясток, через це відкриває крило лише на половину. Зимовий сезон витримав стійко, тепер перебуває на пожиттєвій реабілітації.
Атом
Самець рудої вечірниці. Приїхав з Одеси 1 квітня 2024 року. Не перебував на лікуванні, але має порвану перетинку між 4-м та 5-м пальцем. Дуже хоче літати, однак не може, тож ми надаємо йому усі умови для того, щоб його життя у нашому Центрі було комфортним.
Непосида
Самець рудої вечірниці. З’явився у нас в середині грудня 2021. У зв’язку з травмою лівого зап’ястка, не розкриває крило повністю. Успішно пережив евакуацію у 2022 році, адаптувався до життя в нашому Центрі.
Шльопа
Самець рудої вечірниці. Був врятований під час масштабної заміни вікон в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна 15 листопада 2023 року. Мав перелами останніх фаланг 2, 3 та 4 пальців та запливше праве око. Лікування проходив мужньо, має можливість літати, але довгі та маневрені польоти для нього поки що непосильні.
Зендая
Самиця рудої вечірниці. Приїхала до нас з Луцьку 15 жовтня 2021 з переламом лівого передпліччя. Їй ставили спицю, але лікування та реабілітація пройшли успішно. На жаль, літати вона зараз не може, але чудово зимує в нас вже третій рік та активна влітку.
Аріен
Цю самицю рудої вечірниці 30 серпня 2023 року викинули з вікна 4 поверху в Харкові. Окрім неї постраждали також і інші рукокрилі з її колонії. Саме в неї був забій та набряк правого зап’ястку, у зв’язку з чим крило не розкривається повністю. На щастя, її зимівля пройшла успішно, тому наразі вона живе та тренується.
Камі
Самиця нетопира білосмугого. За день до повномасштабного вторгнення 23 лютого 2022 року потрапила до нас. Пережила декілька переїздів, на щастя, успішно. Має травму лівого зап’ястка, через що крило майже не розкриває.
Цукат
Самець рудої вечірниці, був врятований під час масштабної заміни вікон в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна 5 січня 2024 року. Спочатку був в нормі. Після зимівлі побачили гематому на 5-му пальці правого крила і злипчиве запалення на прилеглій перетинці, згодом це переросло в некротизацію самої фаланги та прилеглої преретинки і некротизацію перетинки біля п’ятого пальця на лівому крилі. Таким чином на лівому крилі саму фалангу було збережено і постраждала тільки перетинка, а на правому п’ятий палець було майже повністю ампутовано.
Список кажанів на всиновлення ми періодично оновлюємо, додаючи нових
Залишились питання? Пиши нам, будь ласка, e-mail – bats.ukraine@gmail.com або viber/telegram +380663059895
Шановний відвідувачу сайту!
Перейти до написання коментаря СкасуватиНа жаль, ми не зможемо відповісти на Ваш коментар незабаром. Тому якщо у Вас є будь-яке термінове питання (наприклад, Ви знайшли кажана і не знаєте, що робити, або кажан вкусив Вас), ми настійно рекомендуємо написати нам на Вайбер/Телеграм:
+38 (066) 305 98 95 +38 (066) 305 98 95