Презентація Посібника з реабілітації кажанів

21 травня 2021, 16.00, медіацентр “Время”, Харків, вул. Сумска, 72 (2 поверх офісного центра “Platinum Plaza”, поряд з АВЕК)

Автори: Прилуцька А.С., Влащенко А.С., Доманська А.Д, Гуков В. С. – науковці, біологи та ветеринар, котрі фахово займаються вивченням та охороною кажанів в Україні вже майже 20 років.


Даний посібник є результатом майже десятирічної праці з порятунку та реабілітації рукокрилих в Україні. В ньому наведені біологічні особливості кажанів, досвід створення та роботи Центру реабілітації рукокрилих Фельдман Екопарк у Харкові. В окремих розділах викладено покрокові інструкції з порятунку, зимової реабілітації, лікування, вигодовування дитинчат, випуску у природу та пожиттєвого утримання травмованих кажанів. Детально описано наш досвід організації наукових досліджень та проведення просвітницьких акцій, що є не менш важливою частиною роботи у справі охорони кажанів.

“Ми написали нашу книжку перш за все для наших колег, однодумців та послідовників у справі порятунку, вивчення та популяризації кажанів. Посібник є покроковим провідником для тих хто бажає досліджувати та охороняти кажанів — червонокнижних тварин. Ми постарались розкрити найважливіші етапи та моменти зимової реабілітації кажанів, починаючи з того як визначити вид кажана, та закінчуючи тим як та лікувати травмованих та вирощувати дитинчат-сирот” — каже Альона Прилуцька. Десятки повідомлень надходять до Центру щодня з питанням як допомогти знайденим та постраждалим кажанам з усіх куточків світу. Деякі розділи посібника вже раніше були розміщені на нашому сайті та допомогли в порятунку сотень поодиноких кажанів.
“Ми впевнені — чим більше ми розповідаємо людям про кажанів, тим менше вони страждатимуть від співіснування з нами у містах”. Центр реабілітації рукокрилих єдиний в Україні і є наймасштабнішим по кількості врятованих тварин в Європі, понад 16 500.

На презентації відбудеться доповідь авторів про результати роботи Центру за період 2013-2020 рр. Також проведемо показовий огляд та годування кажана, що знаходиться на реабілітації. Дамо відповідь на запитання гостей.