![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2020/02/DSC08977.jpg?resize=856%2C570&ssl=1)
У 2013 році ми започаткували весняне масштабне свято рукокрилих “Урочистий випуск кажанів” в Фельдман Екопарку (Харків) на якому повертаємо всіх (зазвичай 300 – 2000) кажанів, врятованих впродовж зими, на волю.
Даємо можливість власноруч здійснити цей випуск, саджаємо кажана на руку в рукавичках і людина чекає доки кажан не полетить на волю. Акція стала щорічною і настільки популярною, що є постійні відвідувачі, котрі приходять з власними рукавичками і стоять в черзі щоб отримати кажана в руки.
Під час цієї акції ми розповідаємо людям про правила поводження з кажанами в разі знахідки, чому варто їх охороняти, яка їхня роль в природі. Випуск відбувається після заходу сонця і виглядає дуже красиво, коли сотні кажанів кружляють в вечірньому небі, шукаючи перших весняних комах.
В 2017 та 2019 роках ми також провели Урочистий випуск кажанів на острові Хортиця (Запорізька область), спільно з зоозахисницею Олесею Кулик. В 2017 ми повернули 400 кажанів, котрі були врятовані впродовж зими в Запоріжжі, та 100 кажанів відповідно у 2019.
В 2021 році ми провели унікальний “Урочистий випуск кажанів” в 4 містах України: Харкові (Фельдман Екопарк), Дніпрі (Монастирський острів), Запоріжжі (острів Хортиця) та Івано-Франківську (парку Шевченка), загалом випустили 3000 кажанів.
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2020/02/7llyRv-Ncn4.jpg?resize=807%2C538&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2020/02/AhM3-kFtM30.jpg?resize=807%2C536&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2020/02/dNa4MeyMKJM.jpg?resize=807%2C536&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2020/02/DSC08945.jpg?resize=856%2C570&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2020/02/DSC08996.jpg?resize=856%2C570&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2021/11/1D8A7214.jpg?resize=856%2C570&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2021/11/1D8A7075.jpg?resize=856%2C570&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2020/02/30708915_1210173985784710_189712849218809800_n.jpg?resize=856%2C570&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2021/11/1D8A7529.jpg?resize=856%2C570&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2021/11/26a31d82-9c54-4590-a938-9de8c52bf237.jpeg?resize=856%2C570&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2021/11/1D8A6526.jpg?resize=856%2C570&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2021/11/DSC_3061.jpg?resize=681%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2021/11/1D8A7000.jpg?resize=856%2C570&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/batsukraine.org/wp-content/uploads/2021/11/1D8A6968-scaled.jpg?resize=856%2C570&ssl=1)