Урочистий випуск кажанів на волю

У 2013 році ми започаткували весняне масштабне свято рукокрилих “Урочистий випуск кажанів” в Фельдман Екопарку (Харків) на якому повертаємо всіх (зазвичай 300 – 2000) кажанів, врятованих впродовж зими, на волю.

Даємо можливість власноруч здійснити цей випуск, саджаємо кажана на руку в рукавичках і людина чекає доки кажан не полетить на волю. Акція стала щорічною і настільки популярною, що є постійні відвідувачі, котрі приходять з власними рукавичками і стоять в черзі щоб отримати кажана в руки.

Під час цієї акції ми розповідаємо людям про правила поводження з кажанами в разі знахідки, чому варто їх охороняти, яка їхня роль в природі. Випуск відбувається після заходу сонця і виглядає дуже красиво, коли сотні кажанів кружляють в вечірньому небі, шукаючи перших весняних комах.

В 2017 та 2019 роках ми також провели Урочистий випуск кажанів на острові Хортиця (Запорізька область), спільно з зоозахисницею Олесею Кулик. В 2017 ми повернули 400 кажанів, котрі були врятовані впродовж зими в Запоріжжі, та 100 кажанів відповідно у 2019.

В 2021 році ми провели унікальний “Урочистий випуск кажанів” в 4 містах України: Харкові (Фельдман Екопарк), Дніпрі (Монастирський острів), Запоріжжі (острів Хортиця) та Івано-Франківську (парку Шевченка), загалом випустили 3000 кажанів.