Рукокрилі та мультиплікація

Наше ставлення до речей у цьому світі закладається ще в дитинстві, й дуже важливо, щоб закладалося воно правильно, не будувалося на стереотипах. Допомогти в позитивній закладці думки щодо рукокрилих допомагає мультиплікація. Як відомо, діти просто обожнюють дивитися мультфільми, а в юному віці будь-яка інформація, що поступає, вбирається подібно до губки.

Нижче представлений перелік рукокрилих, які стали героями мультфільмів і зображені як позитивні персонажі з миловидною зовнішністю і гарними внутрішніми якостями.

 1. Перш за все треба згадати кажана Бартока. Спочатку виступив як герой третього плану в мультфільмі «Анастасія», але сподобався глядачам так сильно, що тепер має власний мультфільм «Барток чудовий».
 2. Цей кажан став героїнею однієї з серії «Чіп і Дейл поспішають на допомогу». Серія має привабливу назву «Мій друг – кажан». Так і є, цей кажанчик став не тільки другом для героїв, а й виявляв особливо теплі почуття до бурундука Дейла.
 3. Руж – кажан. Спочатку оригінальний персонаж відеоігор «Sonic the hedgehog», але була і героїнею анімаційного серіалу «Сонік X». Руж – урядовий агент і мисливиця за скарбами. Її «жіноча чарівність» створює в характері недбалість, але насправді вона інтригує.
 4. Бетті Кода. Герой мультфільму «Долина папоротей: Останній тропічний ліс». Друг головних персонажів, є нещасною жертвою людей, які знущалися з нього і робили досліди. Знаходить захист в лісі, в суспільстві фей.
 5. Кажани з епізоду мультфільму «Пес у чоботях». Прилетіли на допомогу псу, коли тому треба було перебратися через протоку і втекти від котів. Наспівували пісню, де вихваляються кажани в порівнянні з котами.
 6. Японія також не пройшла повз. Серед усього розмаїття Покемонів є майже з десяток тих, хто у своєму зовнішньому вигляді хоче зобразити саме рукокрилих. Крім миловидності (особливо у тих, що зображені праворуч) показано, що вони, як і інші кишенькові монстри, можуть бути товаришами для своїх тренерів.
 7. Цей кажан – дочка Дракули Мейвіс з м/ф «Монстри на канікулах». Попри свою кровожерну природу, як в людському вигляді, як в такому – вона дуже мила і хоче познайомитися з навколишнім світом, хоча тато їй суворо забороняє, негативно висловлюючись про людей. Нижче кадр з епізоду, який може позмагатися з котом зі «Шрека» за ступенем виклику почуття розчулення.
 8. Сібелла – дочка Дракули, але вже з повнометражного мультфільму «Скубі- Ду і Школа вампірів». Історія аналогічна вище описаній. Сібелла, будучи вампіром, все ж ввічлива, добра, демонструє гарні навички спілкування з людьми. Щедра, любить бути корисною.
 9. Український мультфільм «Знайда». Мишка прихистила дитинча кажана, але він відрізняється від своїх нових братів і сестер. Засинає вдень вниз головою, незграбний при набігах родини на комору і його заворожує місяць. Мишенята насміхаються над ним, але потім він виростає і рятує свою маму – мишу від кота, тому що навчився літати.
 10. Це Бетті з короткометражного мультфільму «Хоробрий кажанчик». Спочатку в кадрі показаний як страшний силует, але коли той виходить з тіні, видно, що Бетті дуже милий і доброзичливий. Він подружився зі звичайним мишеням, який сховався в сараї від дощу. Бетті, як і герой попереднього мультфільму, рятував близького від кота.
 11. Це Батсі з мультфільму «Білосніжка 2: І жили вони щасливо». За сюжетом є дрібним помічником головного лиходія, але Батсі не хоче бути «поганим хлопцем» і прагне до добра. Показаний як смішний і привабливий персонаж.
 12. На ігровій консолі Playstation 1 виходила гра “102 далматинця” і там в двох рівнях (Біг Бен і Старовинний замок) цуценяті з рівня допомагала вибиратися кажан на ім’я Івон (Yvonne).
 13. Герой канадського мультсеріалу «Рубі Глум» – Боягузка (англ. Scaredy Bat), кажан, який всього боїться. Він навіть не вміє літати, але в одному епізоді таки навчився. Він боїться всього: грому, стуку, тупоту. Образ досить виправданий, адже будь-який кажан, що залетів в житло людини, дуже наляканий.
 14. Герой мультфільму Stellaluna про летючого собаку, яку вигодували птахи та яка трохи комплексувала з приводу того, що не схожа на своїх “батьків”. Спочатку дитяча книжка авторки Janell Cannon.
 15. Ця героїня – частина команди рятівників з джунглів Батрисія з мультсеріалу The Jungle Bunch.
 16. Миловидний кажан, за усіма канонами кавайності в аніме. Надзо Коморі – кажан який з’являється в аніме Rosario to Vampire в якості оповідача.
 17. Кажан, сестра Чорномора, перевертень, перетворюється то в людину, то в кажана. У мультфільмі “Іван Царевич і Сірий Вовк – 2”.

Отже, подивившись ці мультфільми можна переконатися, що рукокрилі – дуже милі, добрі й корисні створіння, з ними потрібно дружити. І саме така думка складеться у дитини.

Склала: Вікторія Котенко