Порятунок понад 500 широковухів європейських

Сьогодні хочемо докладніше розповісти про операцію з порятунку зимуючих європейських широковухів ( Barbastella barbastellus , родина Лиликові Vespertilionidae), яких виявили в одному з військових об’єктів на півночі України.

ОДНАК, наша команда хоче попередити, що ми категорично не підтримуємо виселення/переселення кажанів у період зимової сплячки та/або розмноження. Фахівчині нашої гарячої лінії щоденно ведуть перемовини з людьми по всій країні та вмовляють їх не турбувати кажанів до весни! Завдяки цій роботі (яку майже не помітно ззовні) десятки сховищ з тисячами кажанів врятовано від руїнації.

Цього разу нам не вдалось домовитися про відтермінування. Підземний об’єкт має бути терміново відремонтований. Тому нам довелося перемістити кажанів, які там зимували, до нашого партнеру – Рівненського зоопарку, де з нашою допомогою попередньо був облаштований центр реабілітації кажанів.

Загальна кількість врятованих тварин – 573 особин широковуха звичайного, одна нічниця Даубентона (Myotis daubentonii), одна нічниця Наттерері (Myotis nattereri) та один пергач пізній (Eptesicus serotinus)!

Кажанів ми уважно оглянули, зважили, порахували та частину відразу розмістили продовжувати зимовий сон. Решту трошки підгодуємо комахами – і так само помістимо на зимівлю.

Побажаємо кажанчикам успішної подальшої зимівлі! Фактично їм залишилось зимувати лише один місяц. До речі, з настанням тепла ми випустимо цих тварин поряд з тим місцем, де вони зимували.

Дякуємо всім хто підтримує наш проект, що дозволило здійснити цю рятувальну операцію!