Міжнародна ніч кажанів в Україні – 2023

Український центр реабілітації рукокрилих у 2023 році взяв на себе ініціативу щодо підтримки організацій, що проводять або бажають провести еколого-освітній захід “Міжнародна ніч кажанів в Україні 2023”.
Міжнародна ніч кажанів – це щорічна акція (зазвичай останні вихідні серпня), мета якої сприяння охороні кажанів, як тварин, що занесені до Червоної книги України, поширення правдивої інформації про рукокрилих, інформування громадян щодо важливості мирного співіснування з кажанами в урбанізованому середовищі, покращення міжнародного іміджу України в сфері охорони природи. Ця акція проходить за ініціативи офісу міжнародної Угоди про збереження популяцій європейських видів кажанів (EUROBATS, 1991).

В 2023 році “Ніч кажанів” припала на 26-27 серпня. Ми розіслали запрошення до колег у 22 установи природно-заповідного фонду, музеї та зоопарки щодо проведення заходу для мешканців місцевих громад, молоді, відвідувачів установи.

21 серпня наш фахівець, кандидат біологічних наук Альона Прилуцька провела для партнерів заходу онлайн лекцію про особливості рукокрилих та їх охорону, а також поділилась презентацією, що можна надалі використовувати для проведення заходу.

Також ми склали список активностей, що можна організувати в цей день та розіслали інформаційно-роздаткові матеріали з кажанами (наліпки, календарі, плакати, повітряні кульки, значки, магніти), що прикрасили свято та стали подарунками для юних відвідувачів.

Більшість установ отримала кілька спеціальних літніх будиночків для кажанів (детальніше про них тут), розроблені та виготовлені нашою організацією, котрі можна було розмістити під час проведення заходу  на території установи.


Фахівці Центру особисто взяли участь в організації та проведенні “Ночі кажанів” в трьох містах України, у Львові, Харкові (Фельдман Екопарк) та Дніпропетровській області.

Де саме відбулось свято кажанів “Ніч кажанів” можна переглянути на цій карті. Щоб побачити фото з акцій присвячених кажанам, натисніть на синій прапорець.

Дякуємо усім хто долучився до проведення “Міжнародна ніч кажанів в Україні 2023” та поширення знань про кажанів, що сприятимуть їх позитивному іміджу!

Якщо бажаєте долучитись наступного року, пишіть, будь ласка, нам на пошту bats.ukraine@gmail.com