За вікном сніжить, а під вікном пищить!

Колонія кажанів облаштувалась під вікном дитячої школи мистецтв в місті Гола Пристань, що на Херсонщині. Кажани мирно собі спали зимовим сном в затишній шпарині та слухали звуки музики. На жаль їх сон потурбували через планову заміну вікон у будівлі, співробітники не знали про крилатих сусідів.

Працівники школи зібрали тих, кого встигли – 71 нетопиря Куля до однієї коробки (хоча варто було в різні), частина кажанів розлетілась по школі. Робочі, що замінювали вікна, ймовірно частину запінили прямо у вікнах, бо люди чули шкребет. Двох кажанів вдалось дістати з піни, але вони мали застиглу піну на хутрі та морді. Забрати, врятованих у школі кажанів, вирушили фахівці Чорноморського біосферного заповідника НАНУ (Дарья Королесова та Вікторія Плющ), що має адміністрацію в Голій Пристані.

Потім вони розмістили кажанів у прохолоді та звернулись до нас за консультацією, разом ми продумали подорож кажанів на реабілітацію до Харкова (Центру реабілітації рукокрилих). Кажанів спочатку довезли на авто до Херсона, де їх зустріла наш волонтер Алена Беспалько, оглянула, розсадила по декільком коробкам та посадила на потяг до Харкова.

Наші фахівці Центру реабілітації рукокрилих вже ретельно оглядали, зважували, кільцювали кажанів впродовж кількох годин. Більшість тварин виснажена та має низьку вагу – 6 грамів, тому потребують підгодівлі комахами впродовж тижня, а потім зимівля у холодильнику. На жаль, один з кажанів у піні загинув в дорозі, він мав перелом крила, рани на шиї та запінену мордочку.

Дякуємо усім, хто долучився до операції порятунку кажанів! Розкажіть друзям, щоб більше людей знало, що важливо рятувати кажанів та куди звертатись. У випадку знахідки великої групи кажанів важливо розсадити їх максимально розрізнено та тримати в холоді, щоб вони спали. В теплі кажани прокидаються та починають спалювати жир, коштом якого живуть взимку.

Наразі в Центрі реабілітації вже 2000 кажанів 8 видів 🦇🦇🦇, щодня ручного годування потребують 200 рукокрилих. Ми вдячні будь якій підтримці, особливо коштам на корм та помічникам в годуванні ослаблених.

💳 Наша карта ПриватБанку 4149439022290112 (Прилуцька А.С.)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь