Наша співзасновниця отримала круту нагороду Future For Nature Award

21 квітня співзасновниця Українського центру реабілітації рукокрилих, біологиня, науковиця Альона Прилуцька отримала престижну природоохоронну премію Future For Nature Award (Майбутнє для природи) на церемонії нагородження в Нідерландах.

Альона змалечку любила тварин, була вихованкою гуртка юних біологів Харківського зоопарку, завжди хотіла стати біологом та рятувати рідкісних тварин. За часів навчання в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна вона познайомилась з загадковими кажанами й одразу ж полюбила цих тварин та вирішила, що буде досліджувати їх цікаве життя. Альона пішла науковою стежкою та захистила кандидатську дисертацію присвячену моніторингу рукокрилих в лісах Східно-Європейської рівнини.
В 2008 році Альона почала рятувати рукокрилих, що мимоволі опинялись в пасках міста, або кажанів, що постраждали внаслідок руйнування їх зимових сховищ (обшивки балконів, заміна вікон). В 2013 році за підтримки Фельдман Екопарку, разом з колегами біологами Альона відкрила Український центр реабілітації рукокрилих у Харкові, котрий наразі є єдиним спіціалізованим центром з вивчення та охорони цих тварин. Центр приймає на реабілітацію рукокрилих з усієї України та консультує людей, щодо правильного поводження та співіснування з кажанами, адже вони грають неймовірно важливу роль в наших екосистемах – регулють чисельність нічних комах.


Премія «Майбутнє для природи» — це престижна міжнародна нагорода, яка відзначає відчутні досягнення у захисті видів диких тварин і рослин. Фонд “Future For Nature Foundation” щороку з поміж понад 200 заявок обирає трьох переможців, що втілюють природоохоронні проєкти в різних куточках світу.

Це буде чудовою підтримкою роботи Центру на кілька років й дозволить врятувати ще більше кажанів ???

Photos credits: Future For Nature and Robert Meerding


Цього року премію отримали Альона Прилуцька за збереження європейських видів рукокрилих, Tomas Rivas Fuenzalida за охорону хижих птахів в Чилі та Pieter Van Wyk за охорону сукулентів в Південній Африці.

Photos credits: Future For Nature and Robert Meerding

Церемонія вручення нагороди проходила в одному з найстарших та найкрасивіших зоопарків Нідерландів Burgers’ zoo
Кожен з переможців робив доповідь про свій проєкт зі збереження природи для понад 200 глядачів. Доповідь Альони на церемонії вручення можна переглянути нижче.