Нагорода Future For Nature Award

21 квітня співзасновниця Українського центру реабілітації рукокрилих, біологиня, науковиця Альона Прилуцька отримала природоохоронну премію Future For Nature Award (Майбутнє для природи) на церемонії нагородження в Нідерландах.

Альона змалечку любила тварин, була вихованкою гуртка юних біологів Харківського зоопарку, завжди хотіла стати біологом та рятувати рідкісних тварин. За часів навчання в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна вона познайомилась з загадковими кажанами й одразу ж полюбила цих тварин та вирішила, що буде досліджувати їх цікаве життя. Альона пішла науковою стежкою та захистила кандидатську дисертацію присвячену моніторингу рукокрилих в лісах Східно-Європейської рівнини.
В 2008 році Альона почала рятувати рукокрилих, що мимоволі опинялись в пасках міста, або кажанів, що постраждали внаслідок руйнування їх зимових сховищ (обшивки балконів, заміна вікон). В 2013 році за підтримки Фельдман Екопарку, разом з колегами біологами Альона відкрила Український центр реабілітації рукокрилих у Харкові, котрий наразі є єдиним спіціалізованим центром з вивчення та охорони цих тварин. Центр приймає на реабілітацію рукокрилих з усієї України та консультує людей, щодо правильного поводження та співіснування з кажанами, адже вони грають неймовірно важливу роль в наших екосистемах – регулють чисельність нічних комах.


Премія «Майбутнє для природи» — це престижна міжнародна нагорода, яка відзначає відчутні досягнення у захисті видів диких тварин і рослин. Фонд “Future For Nature Foundation” щороку з поміж 200 заявок обирає трьох переможців, що втілюють природоохоронні проєкти в різних куточках світу.

Photos credits: Future For Nature and Robert Meerding


Цього року премію отримали Альона Прилуцька за збереження європейських видів рукокрилих, Tomas Rivas Fuenzalida за охорону хижих птахів в Чилі та Pieter Van Wyk за охорону сукулентів в Південній Африці.

Photos credits: Future For Nature and Robert Meerding

Церемонія вручення нагороди проходила в одному з найстарших та найкрасивіших зоопарків Нідерландів Burgers’ zoo
Кожен з переможців робив доповідь про свій проєкт зі збереження природи для понад 200 глядачів. Доповідь Альони на церемонії вручення можна переглянути нижче.